BDR & ICOM Team

Bahman Rahimi

CEO

Andrea Hancox

PA to CEO

Julian Burkhill

Technical Director

Fiona Taylor

Dealer Sales Manager

Malek Rahimi

Group Operations Director

Paul McCafferty

SMB Sales Director

Owen Whitlock

Head of IT

Dave Beach

Business Intelligence Analyst


Parm Flora

Senior Account Manager

Stephen Chadwick

Account Manager

Dan Southall

Account Manager

Kristel Pari

Accounts Assistant

Ryan Fenwick

Sales Consultant

James Montague

Accounts Assistant

Ryan Trinder

Finance Assistant

Debbie Overfield

Administration / Order Processing

Ella Rahimi

Administration / Order Processing

Steven Aubrey

Telecoms Technical Support

Simon Martin

Telecoms Technical Support

Dean Mitchell

IT Technical Support

Aaron Rose

IT Technical Support

Jack Chidgey

IT Technical Support

Jack Humphries

Provisioning

Thomas Manders

Provisioning

Tyrese Garvie

Hosted & Provisioning Coordinator

Adrian Kelly

Data Engineer

Luke Cockell

Data Engineer

Martin Whitlock

Cabling Engineer


Richard Dallaway

Engineer

David Moulston

Engineer


Sean Foster

Engineer


Mark Broom

Engineer

Paul Heggs

Engineer


Katie Reynolds

Sales & Marketing Coordinator

Sophie Halton

Order Processing

Danielle Fairless

Systems & Applications Trainer

John Donoghue

Managing Director

Kevin Godfrey

Group Sales Director

Jeff Malthouse

Senior Account Manager

Ashley Webb

Account Director - Head of Telecoms & IT

Telecoms Division

Paula Seager

Accounts

Ryan Donoghue

MD's Process Co-ordinator

Graham Compton


Noel Pearce

Joan Crowley

Credit Control

Julie Milward

Accounts

Phillip Garricks


Liam Green

Network Cabling Project Engineer

Cabling Division

Tracey Gleeson


Matthew Hartwell

Project Manager

Steve Brown

Director

Cabling Division

Neil Gale

Senior Cabling Engineer

Graeme Jones-Sharp


Sam Lovell

Lamaya Dallas

Business Administrator

Josh Woodhams

Carl Whiting

Senior Team Leader

Security Division

Brendan Hulf

Ken O'Rourke

Paul Bourke

Paul Owens

Darren Gresley

Katie Jacques

Security Operations Administrator

Security Division

Neal Fishwick

Operations Director

Paul Jenner

Technical Manager

Security Division

Chris Sanders

Sarah McGregor

Security Helpdesk Manager

Security Division

Lucie Irwin-Smith

Telecommunications and IT Project Administrator

Telecoms Division

Charles Lawrence

Business Manager

Telecoms Division

Dave Hindmarsh

Operations Director

Telecoms Division

Dean Steadman

Engineer

Telecoms Division

Ian Richardson

Technical Product Manager

Telecoms Division

James Yarwood

Engineer

Telecoms Division

Jessica Hegley

Customer Services Manager

Telecoms Division

Jo Maisto

Senior Engineer

Telecoms Division

Julian Emby

Sales Consultant

John Whitnell

Scott Chamberlain

Phil Marchant

Project Manager

Telecoms Division

Samantha Rogers

Business Development Executive

Steve Wigmore

Senior Systems Analyst

Pat Donoghue

Warehouse

Mark Donoghue

Warehouse

Gerald Kaby

Team Leader

Security Division

Keith Lister

Maintenance Assistant

Security Division

Matthew Kennett

Maintenance Assistant

Security Division

Jeremy Impett

Maintenance Assistant

Security Division

Steve Valentine

Maintenance Technician - Electrician

Security Division

Barry Whitley

Senior Maintenance Technician - Electrician

Security Division

Simon Grant

Maintenance Technician - Electrician

Security Division

Mark Hubbard

Senior Maintenance Technician - Electrician

Security Division

John Maloney

Maintenance Technician - Plumber

Security Division

Paul Tyler

Maintenance Technician - Plumber

Security Division

Robin Stevenson

Maintenance Technician - Plumber

Security Division

Dan Burgess

Maintenance Technician - Plumber

Security Division

Graham Briggs

Maintenance Technician - Plumber

Security Division

Jim Peacock

Maintenance Technician - Plumber

Security Division

Andy Mason

Maintenance Technician - Painter

Security Division

Andy Howell

Maintenance Technician - Painter

Security Division

David Hawkins

Maintenance Technician - Painter

Security Division

Jamie Gardner

Maintenance Technician - Painter

Security Division

Nigel Questeel

Maintenance Technician - Carpenter

Security Division

Steve Clarke

Maintenance Technician - Carpenter

Security Division

Clive Kearsey

Maintenance Technician - Carpenter

Security Division

Duncan Goldup

Maintenance Technician - Carpenter

Security Division

Craig Arnold

Victoria Oakley

James Woodman

Maintenance Technician - Carpenter

Security Division

Name

Name

Name